Upozorňujeme na monografii J. Lorenzové

Upozorňujeme na monografii J. Lorenzové „Kontexty vzdělávání v postmoderní situaci.“ (Praha: Univerzita Karlova,Filozofická fakulta, 2016, 335 s.   Více zde: https://www.kosmas.cz/knihy/218219/kontexty-vzdelavani-v-postmoderni-situaci/

Kniha se na pozadí proměny společenského a vědního paradigmatu zabývá vybranými aspekty postmoderní situace ve vzdělávání. Pozornost je věnována filosoficko-etické perspektivě postmoderny, jež byla v pedagogice spojena s krystalizací nových, radikálně demokratických vzdělávacích perspektiv.
Dále je charakterizována proměna paradigmatu vědy v post-kuhnovském období a nahlédnuta situace pedagogiky v podmínkách epistemologického relativismu, kulturní diverzity a pluralizace pedagogického myšlení. Konečně jsou na příkladu univerzity a nároků kladených na učitelskou profesi nastíněny důsledky průniku neoliberální doktríny do vzdělávání v podmínkách ekonomické a technické globalizace.

Úvod > Nástěnka > Informace od pracovníků katedry > Upozorňujeme na monografii J. Lorenzové